Столяр

 

 

Столяр – робітник, який здійснює всі види обробки деревини:

—    пиляння, стругання, довбання, свердління;
—    розмічає та розкроює пиломатеріали;
—    вирізує заготовки;
—    оздоблює, ґрунтує, шпаклює, шліфує;
—   збирає і монтує столярні вироби;
—    здійснює лакування.

Обробка деревини – одне з найдавніших ремесел, опанованих людиною. Майже усі матеріальні речі, які оточували людину, виготовляли з дерева. Фахівці, які працювали з деревиною, завжди були у пошані. З плином часу життя вносило зміни в столярну справу, застосовувались нові технології. З поширенням індивідуального житлового будівництва зріс попит на оригінальні високоякісні столярні вироби і праця столяра стала більш творчою та відповідальною.

 

Жодна будова не може обійтися без столяра. Від його уміння, професійних навиків, естетичного смаку залежить вигляд будинку чи приміщення. Столяр – багатопрофільна професія. Він може виконувати роботу скляра; при виготовленні меблів працюють столяри – мебльовики; ремонт та виготовлення високохудожніх виробів із дерева виконують червонодеревники та реставратори. У столярній справі є всі  можливості для винахідництва.

Столяр працює на відкритому повітрі чи на будівництві, на місці заготівлі матеріалу чи в приміщенні, якщо виробляється розкрій матеріалу. Виготовлення складових частин конструкції, настил підлог, спорудження дерев’яних перегородок і інше, проводиться, як правило, усередині приміщення.

 

Професія «Столяр» потребує стійкої уваги, чіткої координації рухів, доброго окоміру, об’ємної уяви, обережності, а також знання геометрії, малювання, ботаніки, хімії, фізики, креслення.