Історія закладу

Згідно наказу Держпрофтехосвіти УРСР за №186/152Р від 2.07.1979 року та міжколгоспного об’єднання з будівництва на базі заводу залізобетонних виробів було засноване в селищі міського типу Рокитне ПТУ-1 будівельного профілю.

Навчання в училищі розпочалося 10 жовтня 1979 року. Перший набір становив 145 учнів до 5 груп за фахом: штукатур, лицювальник-плиточник, електромонтажник по освітленню і освітлювальних мережах, електрогазозварник з 2-х річним терміном навчання та машиніст крана автомобільного з 1-річним терміном навчання.

Навчання здійснювали 10 майстрів виробничого навчання. Це в основному випускники Конотопського індустріально-педагогічного технікуму.

Першим директором училища був Ткаченко Віктор Іванович, людина освічена, добрий господар і організатор.

Перший випуск 1980 року нараховував 32 випускники за фахом машиніст крана автомобільного. З цього ж 1980 року училище стало середнім професійно-технічним навчальним закладом, що дало можливість здобувати разом з професією і середню освіту. Термін навчання – 3 роки. Набір учнів з кожним роком зростав.

Училище являло собою типовий комплекс, який включав: теоретичний корпус, виробничі майстерні, громадсько-побутовий корпус. До громадсько-побутового корпусу входив спортзал, актовий зал, їдальня на 180 місць, бібліотека, гуртожиток.

З 1981 року училище готувало з 1-річним терміном навчання машиністів кранів баштових та самохідних стаціонарних; столярів будівельних; теслярів. В 1982 році директором училища призначено Сича Миколу Лукича, з 1983 по 1985 роки – Кисельова Олександра Аркадійовича. Поступово училище розширювало підготовку спеціалістів будівельних професій.

В 1983 році розпочали підготовку майстрів сільськогосподарського будівництва, автослюсарів; 1984 рік – мулярів, плиточників-лицювальників, машиністів екскаваторів одноковшевих. Через п’ять років з дня відкриття училище направляло по 250 випускників – робітників дев’яти професій для потреб підвідомчих організацій облміжколгоспбуду.

За 10 років існування училище невпізнанно змінилось. Вісім професій опановували понад 700 учнів. З 1988 року введено нові професії: муляр, формувальник залізобетонних конструкцій; кухар; в 1990 році – верстатник деревообробних верстатів.

Поступово в училищі складалися свої традиції. Значна увага приділяється організації дозвілля, відпочинку і оздоровленню учнів. У позаурочний час працюють гуртки художньої самодіяльності, технічної творчості, спортивні секції з футболу, волейболу, вільної боротьби, рукоділля. Учні училища брали участь в училищних, районних, обласних спортивних олімпіадах і неодноразово стають переможцями і призерами.

В 1985 році директором училища призначено Манича І.З., який працював по 2001 рік.

Крокуючи в ногу з часом, колектив училища дбав про технічне та естетичне оснащення кабінетів теоретичного навчання, майстерень і робочих місць. Був оформлений кабінет інформатики і обчислювальної техніки, придбані тренажери і обладнано спортивний тренажерний комплекс.

Більш як за тридцятьп’ять років існування колектив училища підготував 8 тисяч спеціалістів, які працюють в різних галузях народного господарства України і за її межами. Першими випускниками-медалістами були Мартюк Ірина, Демчук Олена, Зеленська Валентина. Серед наших випускників – інженери, вчителі, юристи, військові, економісти, майстри спорту.

З червня 2001 року училище очолив Машкін Михайло Олексійович. 1.07.2005 року ПТУ-1 смт. Рокитне наказом Міністерства освіти і науки України реорганізоване в державний професійно-технічний навчальний заклад “Рокитнянський професійний ліцей”.

З 2014 року директором професійного ліцею призначений Пустовіт Володимир Миколайович.