Маляр

 

 

Маляр – одна з найпоширеніших професій в будівництві. Завдання маляра – надати будівлі красивого, нарядного вигляду, нанести шар фарби, що врятує будівлю від руйнування. Маляр займається фарбуванням, обклеюванням, художньою обробкою, ремонтом зовнішніх і внутрішніх поверхонь будівлі. В процесі роботи очищає поверхню від пилу, грязі, іржі, підбирає фарбу потрібного кольору і якості, наносить її тонким шаром на зовнішню поверхню. Маляр виконує і складнішу роботу: художню обробку стін та підлог, розпис, складання складних кольорів, декоративне лакування і позолочення.

Маляр – робітник, який фарбує і покриває лаком стіни, підлоги та інші елементи будівель при їх остаточному оздобленні. Назва професії «МАЛЯР» походить від німецького слова «МАЬЕК», що означає живописець. Професія «маляра» має багатовікову історію. Люди здавна прикрашали своє житло, храми, палаци. Нині на будь-якому будівництві: житлового будинку, промислової споруди чи приміщення громадянського призначення неодмінно наступає відповідальний момент оздоблювальних робіт. Саме після них можна говорити, що новий об’єкт завершено. Відійшли в минуле ті часи, коли на озброєнні маляра були лише щітка і відро.

123 maljar

В даний час малярські роботи майже повністю механізовані. Для полегшення роботи маляра виготовлення малярних складів здійснюється централізовано на заводах, малярних станціях, в краскозаготівельних майстерень, звідки готова суміш надходить на об’єкт будівництва.

Професія маляра містить також роботи з обклеювання приміщень різними видами шпалер. При виконанні шпалерних робіт застосовується стан для розкрою шпалер і механізм для нанесення клейстеру на шпалери.

b DSCF0674

Важливу роль в роботі маляра відіграють розумові процеси. Йому потрібно робити розрахунки малярних складових, вимірювати площу забарвлення, знатися на технологічній документації. Тому необхідно завжди точно дозувати як свої рухи, так і кількість фарби, що наноситься на поверхню.

Акуратність також необхідна при обклеюванні стін шпалерами, оскільки вони легко забруднюються і рвуться в процесі роботи.