Лицювальник-плиточник

 

Лицювальник-плиточник – одна з найцікавіших будівельних професій, специфіка якої полягає в тому, що лицювальник має справу в основному з внутрішніми поверхнями будинків.
Ця професія має дуже довгу і цікаву історію. Зразки праці плиточників древніх часів дійшли до наших днів. Найбільша піраміда Єгипту – піраміда Хеопса дотепер зберегла сліди облицювання. Її приміщення оброблені глазурованими плитками з орнаментальним візерунком, підлогу викладено алебастровими плитами.

Можна уявити, наскільки високою була майстерність давньоєгипетських плиточників, якщо їхня робота після трьох з половиною тисячоріч продовжує захоплювати своєю досконалістю.

Архітектурні пам’ятки античної Греції і Рима, держав Сходу блищать чудовою обробкою, створеною ремеслениками-плиточниками.

Сьогоднішні майстри цієї справи підтримують і розвивають древні традиції своєї професії, про що свідчить чудова обробка станцій метрополітену, великих спортивних центрів, театрів і т.д.

DSCF0661

Професія лицювальника-плиточника є дуже важливою і потрібною в будівництві. Облицювання  надає будівлі красивий, закінчений вигляд, підвищує стійкість поверхонь до впливу вологи і  температури, збільшує довговічність будівель, покращує санітарно-гігієнічні умови в приміщеннях.  До лицювальних робіт можна віднести обробку фасадів будівель керамічними і бетонними плитами,  укладання кам’яних і бетонних ступенів зовнішніх сходів, установку тумб огорожі та парапетів з  тесаного каменю, облицювання набережних і прогонових будов мостів. Крім того, лицювальник-  плиточник виконує роботи з улаштування плиткових підлог і облицюванню внутрішніх поверхонь  стін лазень, пралень, санітарних вузлів, ванних кімнат і інших приміщень.

Після виконання всіх підготовчих робіт лицювальник-плиточник укладає в різних місцях на  вирівняну поверхню підлоги маяки (контрольні плитки), щоб загальне розташування плиток статі  було рівним і правильним. Потім він виробляє укладання плитки на цементний розчин,  використовуючи шнур, за допомогою якого вивіряється прямолінійність плиткового ряду.
Художня мозаїка являє собою обробку поверхні малюнком, набраним з дрібних шматочків  спеціально приготованого непрозорого скла, званого смальтою, або дрібних декоративних кам’яних  порід.

Мозаїку набирають по малюнку, попередньо виконаному художником у фарбах.

CIMG3338

Лицювальник-плиточник виконує обробку фасадів будівель керамічними і бетонними плитами. Виконує укладку кам’яних і бетонних ступенів зовнішніх сходів. Встановлює тумби огороджень і парапетів з тесаного каменю. Виконує облицювання набережних і прогонових будов мостів. Виконує роботи із влаштування плиткових підлог і облицюванню внутрішніх поверхонь стін лазень, пралень, санітарних вузлів, ванних кімнат. Сортує керамічну плитку по виду, розміру, кольору. Готує розчини, очищає поверхні перед укладанням керамічної плитки. Ремонтує облицьовані поверхні.