НОВИНИ

В межах реалізації реформи системи шкільного харчування, що здійснюється за ініціативи та під патронатом Першої леді України Олени Зеленської, Міністерством освіти і науки України спільно з Національним управлінням у справах освіти та молоді Естонської Республіки (HarNo) та департаментом освіти і науки Київської обласної державної адміністрації (Київської обласної військової адміністрації) відбулося навчання для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти, які навчалися за модулем «Зміни та сучасні тенденції в організації харчування в закладах загальної середньої освіти». Практична частина у форматі офлайн відбулася 23 листопада 2022 року на базі Державного професійно-технічного навчального закладу «Бориспільський професійний ліцей». Підготовку тренерів із числа педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти для здійснення підвищення кваліфікації кухарів пройшли майстри виробничого навчання Оксана Яременко та Валентина Куліковська
   
10 листопада 2022 року відбулася ІІ Міжнародна науковопрактична конференція
«Інформаційно-ресурсне забезпечення
освітнього процесу в умовах диджиталізації
суспільства» відповідно до Плану
проведення наукових конференцій з
проблем вищої освіти і науки в системі МОН на 2022рік.

 

 За запрошенням Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО “УМО” НАПН
України приєднатись до участі у Секції Розвиток цифрової компетентності педагога професійної і фахової передвищої освіти в умовах діджиталізації:цифрові можливості, трансфер знань, інтеграція із цифровою економікою” викладачі ліцею Алла Рисак та Наталія Середюк. На конференції освітяни обмінялися досвідом та обговорили використання цифрових технологій в умовах правового режиму воєнного стану; розвиток єдиного інформаційно-освітнього середовища закладів фахової передвищої освіти; створення і розвиток платформ для цифрової освіти; розробку електронних засобів навчання: електронних підручників та посібників, масових відкритих онлайн- курсів (МООС), інтерактивних підручників нового покоління; організацію роботи бібліотеки в умовах змішаної та дистанційної освіти; освіту дорослого населення в умовах диджиталізації суспільства; розвиток цифрової, інформаційної та медійної компетентностей педагогів.
9 листопада 2022 р 
в ДПТНЗ”Рокитнянський професійний ліцей” відбувся захід, приурочений Дню писемності та мови “Цвіти, прекрасна наша мово!” Захід організований та проведений учасниками мовно-літературного гуртка “Дивослово” з метою популяризаціі української мови. Присутні активізували знання з мови у конкурсі знавців, мовних квестах, дослідженнях. Переглянули відео про цікаві факти мов світу, історію розвитку писемності та української мови, літопис нищення української мови. Мета заходу була досягнута, учасники виявили достатній рівень знань із української мови.

У бібліотеці ліцею до Дня української писемності та мови було організовано комбіновану виставку, на якій презентувались матеріали про історію походження української писемності та нелегкий шлях її становлення.
Також бібліотекар профліцею Мевх Т. В. зібрала і виставила найкращі вірші та гуморески про рідну мову, в якій митці слова висловлюють свою повагу, шану та любов до рідної мови, до рідного слова.

 

18 жовтня рятувальники Білоцерківського районного управління з метою забезпечення безпечного навчального процесу в освітніх закладах провели онлайн «Єдиний урок з безпеки» в Рокитнянському професійному ліцеї.

Рятувальники нагадали учням та працівникам закладу освіти основні правила поведінки в умовах небезпеки та наголосили, що невідомі та підозрілі предмети не можна брати до рук. Крім того, працівники пожежно-рятувальної служби застерігають від необережного поводження з вогнем на відкритих територіях, екосистемах, лісах, безпечної поведінки в побуті та закликали дотримуватися правил під час сигналу «Повітряна тривога».

УВАГА!

 

 

У Київській обласній військовій адміністрації повідомили про продовження дистанційного навчання у закладах освіти з 17 по 21 жовтня включно.

У закладах освіти Київщини продовжено дистанційне навчання – КОВА

«Наступного тижня, із 17 до 21 жовтня, заклади освіти Київської області продовжать працювати в дистанційному режимі. Таке рішення ухвалили під час засідання оперативного штабу Ради оборони Київської області 13 жовтня 2022 року. Воно обумовлене посиленою загрозою ракетних обстрілів з боку російської федерації», – йдеться в повідомленні КОВА.

В оголошенні зазначено, що дане розпорядження стосується всі освітні заклади будь-яких форм власності – загальної середньої, дошкільної, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти.

 

У зв’язку з особливим загостренням збройної агресії російської федерації, підвищенням інтенсивності обстрілів України, зокрема міста Києва, та з метою створення належних безпечних умов для життєдіяльності колективу ліцею та на виконання рекомендацій Міністерства освіти і науки України (лист МОН України від 10 жовтня 2022 року № 1/11870-22) адміністрацією закладу освіти  прийнято рішення про перехід на навчання у дистанційному форматі для учнів усіх курсів та спеціальностей  терміном з 10 по 15 жовтня 2022 року

Усі навчальні заняття відбуваються згідно затвердженого розкладу.

 

 

22 вересня 2022 року відбувся міжобласний вебінар спільно з НМЦ ПТО у Дніпропетровській області для педагогічних працівників методичних об’єднань будівельного напряму на тему: «Методичні засади застосування технік доповненої та віртуальної реальності у професійній підготовці майбутніх кваліфікованих робітників будівельного напряму»  Викладач спецдисциплін , голова обласного методичного об’єднання Світлана Семенюта підготувала доповідь, викладач інформатики Алла Рисак  створила презентацію на тему: «Віртуальна та доповнена реальність: як нові технології надихають вчитися.»У цифрову епоху сучасні здобувачі освіти мають безліч можливостей для розвитку та навчання.

Учасники вебінару ознайомилися з імерсивними методами навчання, з характеристиками, технологіями створення і сферами використання віртуальної реальності.

Дізналися яка користь AR та VR для навчання і яку користь можуть отримати викладачі від доповненої реальності в освіті, про безкоштовні мобільні додатки.

 

Отримали поради, що педагогами і батькам варто робити вже сьогодні для впровадження нових знань.

Переглянули відеоматеріал про застосування доповненої реальності в освіті будівельників.

                                      НАВЧАЙМОСЯ, БО МИ ЦЬОГО ВАРТІ!