Місячник методичної роботи

План місячника методичної роботи 2022-23 н.рік

Підведення підсумків місячника методичної роботи відбулося 28 лютого на нараді за участю викладачів та майстрів виробничого навчання. Завданнями місячника були: обмін досвідом роботи, удосконалення професійної діяльності, розвиток ініціативи та творчого пошуку, удосконалення навичок самоосвітньої роботи. Методист ліцею проаналізувала участь педагогічних працівників у заході, надала узагальнені практичні методичні рекомендації щодо використання в роботі кращого досвіду колег. Зазначила як позитив, що у ході проведення заходів були застосовані елементи інноваційних технологій. Місячник засвідчив великий творчий потенціал педагогів та вміння працювати у відповідності до сучасних освітніх вимог.
27 лютого викладач історії Дем’яненко В.В. провела круглий стіл на тему: «Історія української незалежності в питаннях і відповідях». Україна лише 32 рік існує як незалежна країна на мапі світу, але цьому передували кілька століть боротьби українців за право мати свою державу. Тому здобувачі освіти зібралися в дружнім колі, щоб разом відповісти на питання: «Так що ж вдалося українцям? Що вони змогли? На що виявилися здатні? Чим вразили світ? І чому вірять у перемогу у війні з Росією?». Бесіда проходила цікаво і конструктивно. В результаті учасники круглого столу прийшли до висновку, що Україна існує завдяки героїчній боротьбі славетного народу за свою незалежність, стійкості його духу і любові до рідної землі. Молодь, яка народилася і зростає в нових умовах глобального світу та не знає бар’єрів радянського часу, сьогодні задає нові тренди життя. Це – покоління Незалежності. За ним майбутнє. Яким воно буде залежить від молодих. А тому потрібно прикласти всі зусилля, щоб бути достойними нащадками славетного роду.

З метою вивчення нових форм і методів роботи з дітьми, розвитку творчості здобувачів освіти узагальнення та поширення передового педагогічного досвіду, підвищення професійного рівня та інтелектуального розвитку здобувачів освіти, залучення їх до позаурочної роботи у ДПТНЗ «Рокитнянський професійний ліцей» з 20 по 24 лютого було проведено тиждень географії. Тиждень пройшов у вигляді учнівського флешмобу «Я найкраще знаю географію». Здобувачі освіти розгадували кросворди, полювали за «географічними скарбами», провели географічний калейдоскоп. Всі заходи предметного тижня сприяли розвитку пізнавальної діяльності здобувачів освіти, екологічном та естетичному їх вихованню, формуванню почуття любові до рідного краю. Під час проведення географічних заходів учасники флешмобу збагатили знання з предмету, розширили свій кругозір, проявили ініціативу, творчість, креативність і самостійність.

В рамках проведення місячника методичної роботи  члени методичної комісії викладачів та майстрів в/н будівельних та загальних професій для всіх галузей економіки з профорієнтаційною метою створили відеофільм «Професійна освіта будівельника – вдалий життєвий старт». Під час перегляду відеофільму глядачі мають змогу ознайомитися з матеріально-технічною базою будівельників, з умовами навчання за професіями «Штукатур, лицювальник – плиточник, маляр», із здобутками здобувачів освіти будівельних професій. Відеофільм створено для тих, хто стоїть перед обранням майбутнього фаху. Це завжди складне рішення, адже правильно обрана професія здатна зробити людину успішною, реалізованою та врешті решт щасливою. Ласкаво просимо до нашого закладу освіти!

20 лютого викладачем ДПТНЗ «Рокитнянський професійний ліцей» Конопчук С.Ю. було проведено атестаційний урок з іноземної мови на тему: «Особливості кулінарних традицій.Tea Time». Мета уроку – розширювати соціокультурні знання здобувачів освіти через знайомство з особливостями вживання чаю в Англії; познайомити з чайним етикетом; сприяти зміцненню знань про традиції та звичаї країни, мова якої вивчається. Проведений урок розвивав творчі та мовленнєві здібності здобувачів освіти; сприяв розвитку навичок роботи в групі, виховував поважне ставлення до способу життя інших народів та позитивне ставлення до англійської мови. Цікавими були повідомлення здобувачів освіти про особливості кулінарних традицій, чайний етикет, історію англійського чаю. Викликали інтерес повідомлення викладача про вживання англійських ідіом з словом «чай». Результатом групової роботи стало виготовлення Mind Map “English Tea”.

17 лютого викладач громадянської освіти Крамаренко Ю.М. провела годну спілкування на тему: “Як захистити свої права». Кожен з Вас- це людина, особистість, яка живе сьогодні, а саме, в Україні. Навколо нас дуже багато правил, які зобов’язані виконувати люди, і найголовніше правило-це Закон. Основним законом нашої держави є Конституція України. Дана бесіда мала мету ознайомити здобувачів освіти з їхніми правилами та обов’язками, що закріплені на державному та міжнародному рівнях. Знайте ж, що всі ми рівні від народження, маємо право жити на землі і гордитися своєю країною. Головний обов’язок – це поважати права. Запам’ятайте, що не існує прав без обов’язків.

В рамках місячника методичної роботи у ДПТНЗ «Рокитнянський професійний ліцей»16 лютого 2023 року викладач спецдисциплін будівельного напряму Семенюта С.І.  провела урок-презентацію на тему: «Застосування технологій віртуальної та доповненої реальності для інтерактивного навчання». У цифрову епоху сучасні здобувачі освіти мають безліч можливостей для розвитку та навчання. Обсяг ринку освітнього програмного забезпечення свідчить про активне його впровадження в усіх сферах освіти. У закладах освіти по всьому світу безліч технологій використовують для забезпечення інтерактивного навчання здобувачів освіти. Під час уроку було надано поради сучасним педагогам і батькам, які хочуть залишатися з дітьми на одній хвилі та зробити навчання інноваційним. Бажаємо всім нових ідей! Навчаймося, бо ми цього варті!

Методичний проєкт

Презентація “Віртуальна та доповнена реальність”
15.02.2023 року в ДПТНЗ «Рокитнянський професійний ліцей» відбулися педагогічні читання на тему: «Формування освітнього середовища прогресивними технологіями як передумова забезпечення якості підготовки кваліфікованого робітника», як один із заходів з покращення педагогічної майстерності педагогічних працівників, направлений на відкритий обмін досвідом з навчання та виховання учнівської молоді.
До уваги присутніх на педчитаннях були представлені доповіді на теми: «Методика формування національної свідомості та патріотизму на уроках історії» (викладач Демяненко В.В.); «Формування здоров’язберігаючих компетенцій на уроках української мови методами особистісно зорієнтованого навчання» (викладач Касіч Н.М.); «Формування ключових компетентностей здобувачів освти на уроках іноземної мови» (викладач Конопчук С.Ю.); «Музичне мистецтво – унікальний фактор формування творчих здібностей креативної особистості» (керівник гуртка Буценко Н.В.).
Педагоги обмінялися власними думками і підходами, супроводжуючи обмін власним досвідом роботи презентаціями, значною кількістю цікавих прикладів, що допомагають робити освітній процес більш ефективним та сучасним.
Проведений захід засвідчив не тільки творчий характер педагогічної праці, високий професіоналізм педагогів, а й їх готовність щедро ділитись знаннями, досвідом та здобутками із колегами.

У межах місячника методичної роботи 14 лютого 23 р. з метою популяризації мистецької спадщини було проведено музичну виховну годину на тему: “Україна це ми” . Під час зустрічі з здобувачами освіти керівник гуртка Буценко Н. В. ознойомила присутніх з здобутками видатних постатей та колективів музичної культури України.

 

13 лютого викладач історії Дем’яненко В.В. провела відкритий урок на тему: «Україна на початку німецько-радянської війни». Метою уроку було навчити здобувачів освіти вмінню встановлювати хронологічну послідовність і синхронізувати події Другої світової війни в Україні та поза її межами, використовувати карту як джерело інформації, пояснити природу виникнення та наслідки явищ часів війни: голокосту, таборів смерті, тактики «випаленої землі», депортації етнічних груп і народів, виховувати почуття патріотизму і взаєморозуміння між народами на основі особистісного усвідомлення досвіду історії. Під час проведення уроку були використані інтерактивні методи «мозковий штурм» та «сенкан». Працюючи на уроці, здобувачі освіти прийшли до висновку, що війна найбільша трагедія в історії народів за своїми проявами та наслідками, тому всі народу світу мають завжди консолідовувати свої зусилля з метою її недопущення.

10 лютого викладач Сізик Д. Ю. провела урок-практикум з хімії на тему: «Як зробити свічку вдома». Метою було заохочення дітей до вивчення хімії, використання хімії в побуті, вивчення процесу горіння.
Здобувачі освіти поновили знания та набули практичного досвіду використання хімії в побуті, створенні альтернативних свічок, що можна зробити самому вдома. Під час уроку здобувачі освіти самостійно виготовили свічку за допомогою рослинної олії. Мета уроку була досягнута, всі з успіхом виконали поставлені завдання та виявили достатній рівень знань із хімії. Урок був цікавий, з використанням сучасних методів та практичних навичок.

9 лютого в рамках проведення місячника методичної роботи майстер виробничого навчання Дуля В. Г. продемонструвала майстер-клас з професії «Офіціант» на тему: «Серветка – ошатна прикраса святкового столу”, під час якого здобувачі освіти ознайомилися з правилами етикету, видами столової білизни та способами складання серветок простими та складними способами.

Відеоролик майстер-класу створено для тих, хто стоїть перед обранням майбутнього фаху. Це завжди складне рішення, адже правильно обрана професія здатна зробити людину успішною, реалізованою та врешті решт щасливою! Ласкаво просимо до нашого закладу освіти!

Відеоролик “Серветка-ошатна прикраса святкового столу”

 

Спортивний захід «Спорт єднає всіх». Що краще сприяє формуванню командного духу та вмінню працювати в колективі як не змагання? Спорт єднає та допомагає досягати чудових результатів у роботі. Так, хороший настрій та воля до перемоги панували на спортивних майданчиках нашого ліцею. Саме 08.02.2023 року було проведено спортивно-розвивальний урок «Спорт єднає усіх», викладачем фізичної культури Бевзою Юлією Володимирівною.

Метою даного заходу було:
– сприяти формуванню активної життєвої позиції;
– змістовне дозвілля здобувачів освіти;
– розвиток фізичних можливостей учасників;
– популяризація фізичної культури та спорту.
На початку заходу всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять про наших воїнів, які віддали свої життя за рідну землю України.
Спортивна частина розпочалася з розігріваючої розминки, але не просто розминки, а за бажанням здобувачів освіти були проведені вправи на карематах з елементами «фітнесу», які впровадила та провела Бевза Юлія Володимирівна ввівши новий елемент в традиційний урок. Головною частиною заходу було проведення комплекс змагань між групами ліцею. Переможці та призери нагороджені дипломами і та заохочувальними подарунками. Заняття руховою активністю – це розвиток фізичної досконалості особистості та укріплення її здоров’я.  Будьте активними та спортивними!

7 лютого викладач Бількевич Ю.А. провела відкритий урок бухгалтерського обліку на тему: «Грошові перекази». Метою було розширити знання про електронні гроші, пластикові картки, грошові перекази, поштові перекази, можливості їх використання, розкрити переваги і недоліки форм грошей, сприяти формуванню ключових компетентностей.
Здобувачі освіти набули практичного досвіду при оформленні поштового переказу, здійснення та оформлення , документування операцій по оформленню грошового переказу, розвинули вміння приймати і оформляти первинні документи за операціями. Під час уроку здобувачі освіти заповнювати форму «Поштового переказу», перевіряли наявність обов’язкових реквізитів в первинних документах. Всі з успіхом виконали поставлені завдання, мету уроку було досягнуто. Урок був цікавий, з використанням сучасних методів навчання.

Наше освітянське життя докорінно змінилося після лютого 2022 року.
В один момент воно розділилося на «до» і «ще не після». Ми натхненно працюємо, реагуємо, допомагаємо в умовах, до яких не були готові ні фізично, ні психологічно. Багато зі звичного нам перестало працювати. І освітяни, і здобувачі освіти стали потребувати більше психологічної підтримки у розвитку стійкості та адаптивності.
Саме тому  6 лютого 2023 року у межах методичного місячника практичним психологом Наталією Градовою проведено заняття для педпрацівників «Надання першої психологічної допомоги та сучасні техніки подолання стресових ситуацій».
Запропоновані матеріали заняття націлені на подолання труднощів, що перешкоджають якісному навчанню та взаємодії безпосередньо в групі, авдиторії в онлайн – чи офлайн – форматі та на те, щоб їх застосування було пов’язане із усвідомленим вибором на користь безпечного освітнього простору, психологічної стійкості та комфортної взаємодії між учасниками освітнього процесу в умовах війни, запобіганню емоційного вигорання самих педагогів.
У рамках місячника методичної роботи 2 лютого 2023 р було проведено майстер-клас з професії «Кондитер» на тему: «Елементи тістопластики в кондитерському мистецтві». Учасники майстер-класу ознайомились з технологією виготовлення елементів оздоблення з прісного тіста для національних кондитерських виробів.

Відеопрезентація майстер-класу:

01 лютого 2023 року у  з метою сприяння розвитку творчості педагогічних працівників, пропаганди кращих здобутків педагогів ліцею відкрився місячник методичної роботи під гаслом «Єдиний шлях, що веде до знань – це діяльність». Методист ліцею Олена Липовенко ознайомила присутніх з планом роботи та побажала всім плідної праці та позитивних вражень.
Традиційно місячник розпочався з виставки досвіду роботи педагогічного складу ліцею «Творчість педагогів», де педагоги представили роботи свого практичного досвіду, які мають методичну новизну та актуальність.

В рамках методичного місячника відбулась виставка-огляд педагогічних надбань викладачів і майстрів виробничого навчання «Творчість педагогів».
Всі представлені роботи підтвердили високий методичний рівень педагогів, які постійно знаходяться в творчому пошуку, спрямовують свою роботу на вдосконалення освітнього процесу.
Серед основних напрацювань окремих педагогів найбільшу увагу привернули розробки з проблем покращення якості професійної підготовки у процесі викладання теоретичного навчання, а також деякі ідеї покращення виробничого навчання та виховної роботи. Презентувались також цікаві ідеї по застосуванню різних дидактичних засобів, диференціального навчання, робота з підручником. У виставці – огляді брали участь майже всі викладачі, майстри виробничого навчання, а також класні керівники, вихователь, бібліотекар.