Місячник методичної роботи

 

План місячника 2021  методичної роботи

у ДПТНЗ  «Рокитнянський професійний ліцей»

 

1 лютого 2021 року у  ДПТНЗ  «Рокитнянський професійний ліцей» стартував місячник методичної роботи під гаслом «Педагог постійно вдосконалюється», що традиційно проходить у нашому закладі.  Методист ліцею ознайомила присутніх з планом роботи та побажала плідної праці.

Місячник розпочався з виставки педагогічних надбань викладачів та майстрів виробничого навчання «Мої методичні напрацювання», де  педагоги представили роботи свого практичного досвіду, яки мають методичну  новизну, оригінальність, актуальність  та  практичне  значення.

 

2 лютого 2021 року у інтерактивній читальні Рокитнянського професійного ліцею було проведено інформаційну годину бібліотекаря (огляд новинок фахової та методичної літератури).

Бібліотекар Мевх Тетяна Василівна познайомила педагогічних працівників з новинками літератури, які надійшли до бібліотеки за останній час.

«Найбільш популярні видання, – універсальні, – інформувала бібліотекар,- адже вони розраховані для широкого кола читачів. Це різні енциклопедичні видання,  література про рідний край та новинки з кулінарії та кондитерства».

Також Тетяна Василівна розповіла про нові надходження з методики викладання предметів для педагогічних працівників та зробила огляд кожного посібника.

В кінці заходу багато педпрацівників виявили бажання поближче познайомитися з новинками літератури: дехто відразу взяв книги на свій абонемент, а деякі працівники сфотографували їх, щоб інформувати про них своїх колег та учнів. Адже цю літературу можна використовувати і педагогам і учням, під час написання курсових, дипломних робіт та роботи над проєктами.

 

 

03.02.2021року в рамках місячника методичної роботи відбулось розважальне ігрове шоу з географії «Світами за скарбами».
Метою гри «Світами за скарбами» було поглибити знання учнів про країни світу; розвивати пізнавальний інтерес учнів до вивчення географії; виховувати почуття колективізму, толерантного ставлення до усіх народів та націй світу.
У ході гри було представлено Великобританію, Німеччину, Францію, Індію, США, Україну у формі заочної мандрівки та змагань між командами. Журі оцінювало відповіді гравців, а також вболівальників. По закінченню гри було підбито підсумки та проведено нагородження команди переможців.
04. 02. 2021 року відбувся позаурочний захід з фізики «Зустріч шанувальників фізики», покликаний зацікавити учнів цією наукою, поглиблювати їх знання з предмету, розвивати пізнавальний інтерес та творчу активність, виховувати вміння вчитися. Організація освітнього процесу в нашому професійному ліцеї завжди обумовлена однією метою – підготувати кваліфікованих фахівців, що є сформованою особистістю, здатною приймати рішення. Суцільна комп’ютеризація спровокувала негативну тенденцію різкого зниження загальної ерудиції. Для розв’язування зазначеної проблеми викладач Саєнко Л. М. провела конкурс «Зустріч шанувальників фізики». Конкурс проведений між командами «Еврика» і «Енергія» учнів групи № 20. В програму конкурсу входило: вікторина, конкурс загадок, конкурс капітанів, завдання від Шерлока Холмса, пояснення цікавих експериментів.
9 лютого 2021 року В ДПТНЗ «Рокитнянський професійний ліцей» практичним психологом Градовою Н.Г. був проведений захід для педагогічних працівників «Стрес та його особливості. Способи формування стресостійкості».
Стресостійкість – важливий фактор для забезпечення ефективності та надійності професійної діяльності педагога. Саме тому важливим та необхідним є проведення такого роду заходів з метою відновлення особистісних ресурсів, покращення психоемоційного стану та розслаблення. У тренінгу використано вправи з арт-терапії та тілесно-орієнтованої. Педагоги мали змогу ознайомитись із методами впливу на психофізичний стан, поділитись своїми способами подолання стресу. Учасники тренінгу були позитивно налаштовані, проявили активність та ініціативність у роботі.
У рамках місячника методичної роботи майстром виробничого навчання Русланою Дяченко для здобувачів освіти з професії “Кондитер” було проведено практичний майстер-клас на тему:”Оздоблення тістечок”.
Під час майстер-класу було продемонстровано технологічні прийоми оздоблення виробів, розкрито секрети приготування ніжних смаколиків, для приготування яких було використано найякісніші і свіжоприготовлені інгредієнти, професійний інвентар. Кожен учасник виготовив свій власний виріб, відчув тонкощі роботи з різними видами кремів. Здобувачі освіти отримали нові знання, практичні навички, посмакувати власноруч приготованими виробами. Усі присутні отримали лише позитивні емоції і незабутні враження від майстер-класу, висловили слова вдячності майстру в/н та виявили бажання надалі брати участь у подібних практичних заходах.
  

10.02.2021 відбувся семінар з обміну досвідом роботи «Творча діяльність педагога». У семінарі взяли участь педагогічні працівники ліцею.

Предметом обговорення учасниками семінару були питання творчого потенціалу, педагогічної творчості – як необхідних умов забезпечення  інноваційної складової педагогічної майстерності педагогів, про що у своїх виступах поділилися досвідом викладачі та майстри в/н: Семенюта Світлана Іванівна «Позитивне мислення в навчанні», Бількевич Олександр Володимирович  «Формування і розвиток технічного творчого мислення на уроках виробничого навчання», Демчук Інна Миколаївна з теми: «Творчість та саморозвиток особистості учня – шлях досягнення вершин професіоналізму та успіху», де було відмічено, що існує гостра потреба в осмисленні стану і завдань професійної підготовки фахівців у всіх сферах суспільного життя, адже кваліфікація і майстерність працівників безпосередньо впливають на темпи виробництва, на формування матеріальних і духовних цінностей суспільства. Проте  кваліфікованого фахівця може підготувати лише той педагог, який сам є професіоналом. Представлені презентації свідчали про творчий, цікавий, нестандартний підхід до реалізації зазначеного питання.